BIGSHOCK! ROAD GAP 2015 by PARKS.cz

KAPITOLA II
session I

Honza Nečas letos opět ovládl Road Gap!  Zde jeho double bs rodeo objektivem Radka Siebera

Po hodinách nejistoty strávených s lopatou v ruce a čelovkou Led Lenser dodávající v temných nocích světlo poslední naděje jsme věděli, že Road Gap 2015 u Erlebachovy boudy nakonec bude! Musíme přiznat, že nikdo z nás si nebyl jist, zda se povede skok opravdu nahrnout. Z přírodního sněhu, který už nebývá na Českých horách jistotou, jako třeba před 10 lety, se však povedlo vytvarovat gap, který se blížil našim představám.

Jak už bylo zmíněno v prvním reportu (odkaz zde), tu první pomyslnou “cílovou pásku na dopadu” úspěšně protrhl statečný Vítek Zárybnický, kterému na překonání gapu stačila rychlost mezi 65-70 Km/h. Pojďme se tedy stručně podívat na ofiko první sejšn, v které se dozvíme,  kdo se zúčastnil a jaké triky padaly.

Vítek Zárybnický byl letos bezkonkurenčně nejaktivnějším riderem a má tak zaslouženě nejvíce fotek a záběrů

Za sebe jako ridera mohu říci, že nás nečekalo nic příjemného. V den konání akce bohužel foukal poměrně silný vichr a naháněl vítr nejednomu profíkovi. Další chuťovkou byl slash tryskající od pásů skútra. Nevím jak ostatní, ale já půl cesty před skokem nic neviděl, najednou pokyn od ridiče Matěje, že se mohu pustit tažného lana a před odrazem rychle otřít brýle a xicht. Dobrodružství už na začátku a to "nejlepší" teprve čekalo. Vzdálenost odrazu k dopadu byla větší než kdy jindy a holá odtátá silnice budila respekt. Dalším nepříjemným faktem byla měnící se rychlost, kdy se od původních 60km/h končilo až na téměř  80km/h. Byla to jedním slovem loterie s čísly. Jaké číslo jsi každý navolil, tak také doletěl. Adrenalinový sport je holt o adrenalinu a jak známe ze světa, jezdci udělají pro dobrý záběr či fotku téměř cokoliv. Proto Vítek Zárybnický opět neváhal a spustil celou session opětovným odpaněním skoku! Respekt nejmladšímu a nejodvážnějšímu jezdci, který už má ale dávno pod čepicí!

Vítek Zárybnický byl letos bezkonkurenčně nejaktivnějším riderem a má tak zaslouženě nejvíce fotek a záběrů

V podmínkách, které ten den panovaly (počasí neporučíš a na předpověď není vždy spolehnutí), nebylo úplně jednoduché nasázet nějaké triky. Přesto se našli tací, co s ledovým klidem posílali trik za trikem. Jedním z nich byl zkušený harcovník, snowboardista Jan Nečas, který opět ovládl Road Gap. Vysoko, daleko, stylově a technicky posílal od menších rotací až po doubly a popasoval se tak nejlépe se všemi podmínkami.

Nečiho roadgapová balada 2015 - superman frontflip přes bus!!!BIGSHOCK! rider Matěj Novák , který neměl na skákání celý den jako ostatní, stihl svůj part během pár jízd než musel zmizet “o dům dál”. Za to velký respekt, že to zvládl odskákat a podpořil akci svojí účastí. Díky! Posledním do party snowboarders byl Dára Bergman, kterému ale absolutně nejelo prkno, což byla opravdu velká škoda když víme čeho všeho je schopný.

BIGSHOCK! rider Matěj Novák během krátké ale velmi produktivní návštěvy Road gapu.  Respekt tobě!

Kromě prkýnkářů překonávalo road gap i trio lyžařů. Nejvíce aktivní byl Vítek Zárybnický, který zavdal jeho klasický a krásně protáhlý beko, cork 360, 720, 900 + graby na různé způsoby a měl na kontě nejvíce skoků ze všech. Já si road gap moc neužil, jelikož mi stavba ubrala podstatnou část sil. Proto rovnák, 720, 900, beko a raději jsem se dekoval do role diváka. Ke konci dne se přidal i člen reprezentace a účastník olympijských her Marek Skála, který se zapadajícím sluncem podpořil naší komunitu a přidal pár stylových triků. Hrozná škoda kvality sněhu a měnících se podmínek, které nedovolily triky na switch. Proto letos na switch z lyžařů nikdo road gap nepokořil, pokud nepočítám Vítkův jeden vyhrocený pokus u kterého nám trošku zatrnulo... naštěstí je to kluk šikovná, nezazmatkoval a dopadl jen na lehčí kredenc :)

Honza Balcar dělající křoví Nečimu, během natáčení rozhovoru :)

První session na BIGSHOCK! ROAD GAP 2015 by PARKS.cz nám bohužel trošičku pokazilo počasí.  Kluci se toho však nezalekli a všichni předvedli parádní podívanou, jenž bude ke shlédnutí v připravovaném videu, kterého už se nemůžeme dočkat! Edit mají na starosti kluci z Burg production - konkrétně Honza”Dodo” Dolejší a Filip Jäschke, kterým s natáčením pomáhal i Martin Bernard.  Ochutnávkou budiž tento luxusní trailer...

BIGSHOCK! ROAD GAP 2015 - TRAILER from PARKS.cz on Vimeo.

Respekt a poděkovaní patří také chlapům z COPTERPRO, kteří dorazili i se svojí vrtulovou kráskou, aby nám pořídili záběry z ptačí perspektivy. Pustit do vzduchu techniku dražší než vaše auto, a to když fouká silný nárazový vítr, chce opravdu koule:). Kromě pohyblivých obrázků máme k dispozici i velmi obsáhlou galerii krásných fotek od Davida Kakuda, Radka Siebra a Terky Noskové. Jsme moc rádi, že jste všichni přijeli podpořit tuhle srdcovou akci a patří vám za to náš velký dík. Závěrem nesmíme zapomenout na ty nejdůležitější! Partnery akce, kteří nás v tom opět nenechali a vděčíme jim za možnost uspořádat i letošní ročník....   

Video: BURG production 
FOTO: Radek Sieber, David Kakud, Terka Nosková.

 

Partneři: 
www.bigshock.cz 
www.erlebachovabouda.cz 
www.moravskabouda.cz 
www.ledlenser.cz
www.redfrog.cz - www.e-frog.cz
www.airhole.cz
www.oxskis.com
www.sankarska-draha.cz
Zdeněk Kříž 
Penzion VZ Malý Šišák
www.freeride.cz

 

Odkazy na stránky Road Gapu:
www.parks.cz/akce-eventy/roadgap
www.facebook.com/RoadGap

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE Z ROAD GAPU 2015 - session 1 ZDE:
fotky od RADKA
fotky od DAVIDA
fotky od TERKY

Facebook

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers