ROCK & SNOW 2014

Přinášíme vám parádní video z dílny Martina Bernarda a fotky od Radka Siebera z druhého ročníku super akce ROCK & SNOW 2014, kterou jsme pomáhali připravovat a také jsme na ní zapůjčili překážky z našeho nového snowparku v Poniklé. Pomalu ale jistě se dopisuje i report z akce, který zde již brzy také najdete...zatím se můžete mrknout na parádní video a fotky! :)


OFFICIAL VIDEO by Martin Bernard:

ROCK & SNOW 2014 - OFFICIAL VIDEO from PARKS.cz on Vimeo.

 

Rock & Snow 2013 - report

Skály a sníh takový název měla letošní akce v Plzni u obchodního centra Borské pole. Skály představovala cvičná boulder lezecká stěna ve tvaru kostky a sníh dovezený z tamního hokejového stadionu byl rozprostřen v "shred aréně" určený pro snowboardáky a freeskiery.. V areálu se také nacházela tribuna před kterou se odehrál veškerý děj , dětstký kolotoč, stage s djs a nebo třeba stánek s pivem. Krom freeski & snb contestu, závodu v lezení po stěně byl k vidění i parkour a flatland show , kde se borci zrovna 2x nešetřili a předvedli to nejlepší.
 Za organizování celé akce stojí HARAKIRY GANG za pomocí PARKS.cz. Partnery akce by Big shock, Horsefeathers a mediálním partnerem rádio Kiss proton společně s Freeride.cz.....

Vše se uskutečnilo 14.6.2014 u již zmíněnýho obchodního centra Borské pole, kde vyrosla z lešení, desek, kartáčů a 50 kubíků sněhu, 4 metry vysoká platforma pro 2 překážky , které byly zapůjčený ze skiareálu Holome na Poniklé , kde nově roste Snowparks Poniklá. Jednalo se o dvoutrubkový double king 8m a plynovka 8m dlouhá Od ránních hodin probíhala úprava trati a osazovaní překážek, které dovezla parta parks.cz a celkové dolaďování trati pro závodníky. Akci slovně doprovázel jeden z těch lepších speakeru Richie Brož, který hecoval jezdce a příváděl kolemjdoucí do varu. Diváci vytvářeli chvílemi parádní decibelovou kulisu.

Na startu závodu se za freeski objevila zvučná jména Dan Hanka, Robin Holub, které doplnili Tomáš Kroczek, Radek Palkoska, Martin Liška, Vojta Kobosil, Tomáš Jirouš, Jakub Petrásek a další. Účast ve snowboardové části byla dokonce mezinárodní, protože na akci dorazili 2 rideři z Německa, které doplnil třeba klínoveckém shreďák Tomáš Löttl, Matouš Tišer nebo Kuba Bílek. Závod se jel ve formě jamu , který jezdcům většinou vyhovuje,  protože nemusí tolik jezdit na jistotu a mají dostatek času na opravení svých triků. Kvalifikační jam trval 30 minut a každý mohl ukázat své nejlepší triky na dvou překážkách. Po té judges vybrali 8 jezdců o kterých si mysleli , že by mohli ve finálovém 20 minutovém  jamu předvés nejvíce. Následně se rozhodovalo o 4 vyvolených, postupujících do superfinále , které se jelo K.O. stylem o prize money 20 000 Kč.

Freeski

V superfinále se sešly stars Robin Holkub a Dan Hanka, kterým statečně vzdorovali Tomáš Kroczek s Radkem Palkoskou. Nakonec vyhrál Robin Holub za switch grind frontside switch up 270 out , 270 on z-double king pretzel 270 tešně za ním se umístil po tyčích originálně a stylově tancující Dan Hanka o 3-4 flek se podělili dva benjamímci freeskiingu. Třetí Tomáš Kroczek za parádní switch upy a čtvrtej flek bral Radek Palkoska za One Foot triky.

SNB:

Mezi snb riders bylo o výběru čtyř nejlepších do superfinále zcela jasno. O vítězství a 5000Kč si to měl rozdat Maxi Kerchl z německa a klínoveckém Tomáš Löttl. Bohužel Maxiho, který se ježděním celý den opravdu bavil, zradilo koleno a tak nemohl do finále postoupit. Nahradil ho tak pátý v pořadí Matouš Tišer, který se v předešlém průběhu spíše trápil. Ve finále se mu ale povedlo odjet hned několik tricků a bral tak zaslouženě druhé místo za vítězným Tomášem Löttlem. Společné 3-4. místo bral Kuba Bílek a Richie Enzmann,  parťák zraněného Maximo, který bavil diváky svejka roztrhlejma kalhotama, pod kterýma si všichni mohli všimnout trenek v německekých národních barvách.

Výsledky: 1.Tomáš Löttl 2. Matouš Tišer 3-4. Richie Enzmann 3-4- Jakub Bílek !

Rock & Snow 2014 by Harakiri Gang and Parks.cz pošereď by Big Shock, Horsefeathers a Freeride.cz je úspěšně za námi a doufám , že se sejdeme v roce 2015 opět u nákupního centra Borská pole v Plzni a to v co největším počtu, protože tahle akce za to stojí!

 

FOTOGALERIE ROCK & SNOW 2014 od Radka Siebera:

Facebook

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers