Zimní BIG SHOCK! Freestyle kemp 2012 vol.2 - Lyžařský kurz ZŠ Londýnská

Jako poslední z našich zimních-letních reportů zbývá tak trochu jiný Freestyle camp 2012 - vol. 2, kterého se ale tentokrát překvapivě zúčastnila šestadvaceti členná banda „špuntů“ deváté třídy ze základní školy Londýnská Praha. Za tenhle počin patří velký respekt celému učitelskému kolektivu a rodičům, kteří se nebáli nedržet se až tak toho, co je klasické a konvenční a vypustili děti a žáky na náš Freestyle „lyžák“. Co si budeme povídat, co bychom za to dali mít takovou možnost v letech, kdy jsme i my navštěvovali lavice základních škol. O tom jsme si mohli nechat jenom zdát. Ostatně přesvědčily se dvě přihlížející třídy jiných základních škol, které od rána do večera brousily v dresech s čísly malou sjezdovku vedle Moravské boudy a zasněně vzhlížely směrem ke snowparku, kde už pomalu „shredily“ naše děti z Londýnské. Snowpark byl opět v perfektním stavu, alespoň jak to počasí dovolilo - 3 platformy se skoky v řadě za sebou, Corner, velký butter box, spina ve tvaru sopky, osm jibbovacích překážek a pár vychytávek v podobě malých skoků pro začínající. O kempery , park a zábavu se tentokrát výborně starali koučové ve hvězdném složení Honza Kaňůrek, Martin Kaňůrek, Joseph Novák, Tomáš Vojáček a Raslik aka „růžovák snowboardový“. Koučové si každého řádně „přeměřili“ a rozdělili do skupin podle pokročilosti ježdění a šlo se na věc. Nutno podotknou, že se do toho všichni vrhli až s nevídanou vervou.

Z původního klasického plánu ze strany trenérů, uštvat děti za pár hodin v parku, se spíš stal plán, jak odrovnat trenéry do hodiny. Pro všechny z nás bylo super pozorovat prcky, jak je ježdění bavilo, jak se navzájem podporovali a hecovali. Všechno jim šlo neskutečně rychle, což nikdo z nás ani nepředpokládal. Ale co je hlavní, každý den se skvěle bavili a na plno si užívali tenhle „speciální“ týden na horách.  Došlo i na lekce shapování parku a to dokonce dobrovolně. Ze začátku sice „zaházet překážku okolním sněhem“ v dětských očích znamenalo „zaházet překážku sněhem z dopadu pod překážkou“ a vytvořit překvápko pro nic netušícího ridera v podobě metrové džuzny  na dopadu. I tohle všechno se nám podařilo vychytat a tak na závěr kempu prcci dokonce pomáhali se stavbou road gapu, na kterém v té době zrovna Joseph pracoval. Kempery čekal samozřejmě pořádný video coaching, na základě kterého olympijský coach Honza Kaňůrek (Zabil.cz) s láskou vytvořil speciální program pro svou skupinu svěřenců. Skutečný olympijský trénink v rukavičkách....

Olympijský snowboardový coaching from Zabil.cz on Vimeo.


Celý týden jsme měli téměř neomezený přísun energie ve všech podobách, za což děkujeme firmě BIGSHOCK!. Někdy to bylo opravdu složité. Energy drinky, tyčinky a bombony BigShock v kombinaci s hyperaktivitou a nadšením dětí z nich utvářeli takové malé milé chodící časované bomby. Všichni coachové kupodivu víceméně bez trvalých následků přežili.
Po každé zásluze je člověk spravedlivě odměněn, nevyjímaje ani náš kemp. Kempeři si odnesli odměny a dárky za svůj progress v podobě oblečení ODIVI a sluchátek z ODDroom, šátků, ponožek a hlavní ceny batohu a brýlí značky ELECTRIC. Během celého týdne byla možnost navštívit K2 TEST CENTRUM a vyzkoušet si skvělá prkna a vázání přímo v parku na Moravské boudě. Za odměnu pro plnoleté coache a dospěláky z řad učitelů byla připravena tekutá dobrůtka Jägermeister.
Děkujeme všem zúčastněným kemperům za skvělý týden, díky kterému jsme i my omládli. Je nám líto jediného vzniklého úrazu kemperky Marušky. Jak ale každý správný shreďák ví, kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti. Velký dík patří výbornému kolektivu učitelských ze ZŠ Londýnská za skvělou spolupráci a vedení dětí. Firmě Parks.cz, za stavbu překážek v našem alma mather snowparku, Koučům za popisování těchto dětských snowboardově nepopsaných desek. Všem sponzorům BigShock, Electric, ODDroom, Jägermaiter a K2, mediálním partnerům Zabil.cz a Freeride.cz. Josephovi za pořádání takových skvělých akcí. Prckům za pomoc při stavbě road gabu. A angině, která následně skolila Josepha a tím nás ušetřila pro změnu od jeho hyperaktivity. :D.
Děkujeme Vám Všem, sejdeme se zase za rok na Moravské boudě, ať už na tomhle speciálním „lyžáku“ nebo Freestyle kempu a věříme, že v mnohem větším počtu a s novými zážitky a progresem na prkně. 
Martina Šípková 

Reporty z kempů

Report: Freestyle kemp 2023!

15.05.2023

Report: Freestyle kemp 2023!

FOTO report z letošního ročníku kempu je konečně tady! a s ním pár slov a hlavně hromada fotek :) Tomáš Kašpi Kašpárek - pan snb ...více

Report: Freestyle Kemp 2022

13.05.2022

Report: Freestyle Kemp 2022

Konečne tu máme kratší reportík a obrovskou fotogalerii z pohledu našeho dvorního fotografa Radka Siebra.... Po nucené covidové odmlce se opět na konci března uskutečnil ...více

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers