Report: FREESTYLE KEMP 2020

Již 11.ročník! Freestyle kempů by PARKS.cz ve snowparku Moravská Bouda proběhl opět za podpory Moravské BoudyHorsefeathersMOULed LenserPitcha goggles. Pojďme se nyní podívat na průběh kempu slovy kemperek Mišky, Janičky a objektivem pana fotografa Lukáše:

Report by Miška:

Zdar!
Vítej u mého ohlédnutí za týdenní jízdou s mojí partou ve freestyle parku na známé Moravské Boudě, kterou jsem navštívila již po druhé. Minulý rok nám po konci bylo všem smutno a zprvu se zdálo, že čas do dalšího setkání bude ubíhat hrozně pomalu. Ale rok se s rokem sešel a najednou už zbývalo pouze pár dní do odjezdu. Mnozí z nás si už začali balit s předstihem, ale to zrovna můj případ nebyl, haha. Udělali jsme veškerá opatření a nezbytné nákupy, které byli třeba, a než bys stihl říct „MORAVSKÁ“, tak jsme se začali scházet na Černém mostě, kde už na nás po chvíli čekal i autobus.

Sešli jsme se letos v hojném počtu. Od již známých tváří až po ty úplně nové. Od samého počátku panovala veselá atmosféra a zvědavost, co za zážitky, pokroky a zkušenosti nám přinese tento rok. Po napínavé cestě jsme konečně dorazili do Špindlerova Mlýna, kde nás vyhlížel natěšený Joseph s Fantysem. Ti se ujali našich zavazadel a my se vydali pěšky na finální část cesty, která nás dělila od toho dech beroucího, známého a přátelského prostředí.

Ještě ten den jsme se po rozdělení pokojů a rychlém vybalení najedli, a následně ihned vyrazili na naší první jízdu, která se překlopila rovnou do nočního ježdění. Na začátku jsme měli za úkol se rozjezdit, oprášit nějaká ta Olliečka, rotace nebo jízdu na switch apod. Koučové podrobně pozorovali jízdu nás všech, radili a rovnou ji opravovali. Další den si nás podle našich dovedností rozdělili do skupin, aby se nám mohli jednotlivě věnovat více a měli nad námi lepší přehled. Nikdo ale nemusel mít strach se kohokoliv z nich zeptat o radu či jakýkoliv trik. Patří jim obrovské díky za všechno, co pro nás dělají.

To bylo i kompletním odrazem toho, jak se nám následně celý týden jezdilo. Každý den jsme se mohli těšit na usměvavé borce, kteří nás toho chtěli naučit co nejvíce. Na Josepha, který se staral o to, aby vše na svahu klapalo a aby každý den bylo špičkově ušejpováno. Na Fantyse, který nejen výtečně koučoval na prkně, ale taky nás všechny neskutečně bavil svými vtipy a historkami. Na Kašpiho, dalšího skvělého trenéra snowboardistů, který je profíkem v tom, co dělá a pod jeho prknem všechno vypadá tak snadně. A na Króču, našeho čerstvého vice mistra „špoňáků“ :D, za jehož postavením se skrývá obrovské ALE, a šikovného lyžaře, který se o své svěřence stará, jako by byli jeho vlastní.

Koučové nás každý den technicky vedli, ochotně poslouchali a s hrůzou v očích prožívali naše časté pády. Natáčeli všechny naše výkony, abychom jsme se nad nimi mohli večer na videocoachingu pozastavit, sami si uvědomit, co kdy děláme špatně a na čem je potřeba zapracovat. Nejraději vzpomínám na chvíle, kdy jsme se všichni navzájem hecovali do nejrůznějších triků, které bychom normálně nezkusili. Bez všech těchto lidí by nemohl kemp vůbec fungovat. Stejně tak by nemohl fungovat bez dalších lidí, jako například fotografa Lukáše, díky kterému jsme se každý večer mohli dívat na kvalitní fotky a úsměvné momentky.

Všechno vyvrcholilo poslední večer, kde kluci již tradičně odměňují ty nejsnaživější a nejšikovnější z nás skvělými dárky od Horsefeathers, Justskiing, Pitcha a jedinečné značky MOU, která vznikla díky Verče a jejímu malému Barnabáškovi. Pozitivně naladěnou Verču jsme mohli vídat každý den u vleku, protože ona společně s jejím přítelem Kubou se starali nejen o to, abychom měli co pít nebo zakousnout ale také, aby naše zadky byli den, co den vyváženy nahoru nad park.

Všem lidem, kteří se letos zúčastnili bych chtěla za celou naši partu „Smrtelnej Víc“ upřímně poděkovat za vydařený týden, sešla se jako vždy skvělá sorta lidí a všichni jsme si to ohromně užili. Uteklo to jako voda a teď nám nezbývá nic jiného než opět v rámci možností nějak proplout zbytkem tohoto roku. Jestli máš chuť se naučit shredit, skákat nebo jenom zažít tu neuvěřitelnou atmosféru, FREESTYLE KEMP by PARKS.cz je to pravé místo, které bys měl navštívit! Příští rok se na vás všechny znovu těšíme!

A nezapomínej: „Smrtelnej víc, jsi víc, než si myslíš!“ řekla Miška a vykloubila si rameno.

Reportík by Janička:
Letošní Freestyle kemp byl již náš druhý. A jako loňský rok jsme si to mimořádně užili! Bezva parta nadšenců, týden plný ježdění, triků na bednách a railech pod vedením zkušených koučů, to vše proložené dobrým jídlem na Dvořákově Boudě. Večerní koučink a promítání fotek byl bonus na závěr každého dne. Teď již provozujeme jen večerní gaučing a těšíme se na příští rok !!! Doufám, že opět budou moct jet i rodiče ;)

GALERIE by Lukáš Oujeský:

Reporty z kempů

FREESTYLE KEMP 2024!

03.04.2024

FREESTYLE KEMP 2024!

Report z letošního ročníku freestyle kempu je tady! A s ním i pár slov účastníků a hlavně hromada fotek od Dominika a Radka :) Vančus ...více

Report: Freestyle kemp 2023!

15.05.2023

Report: Freestyle kemp 2023!

FOTO report z letošního ročníku kempu je konečně tady! a s ním pár slov a hlavně hromada fotek :) Tomáš Kašpi Kašpárek - pan snb ...více

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers