Report: FREESTYLE KEMP JUNIOR 2019 vol.1

Již 10.ročník! Freestyle kempů by Parks.cz Buff Parku Moravská Bouda proběhl za podpory Moravské BoudyHorsefeathersMOULed LenserPitcha goggles. Pojďme se nyní podívat na průběh kempu očima dvorního fotografa kempu, dvou coachů a kemperek.

Tomáš Kašpárek SNB coach:
Na freestyle kemp do Krkonošskýho ráje jsem se vrátil po 8 letech s velkou nostalgií v zádech. Naštěstí všechno zůstalo při starým, počínaje přírodou, konče parkem a pohodou která tady panuje. Počasí na kempu sice nehrálo do karet, jak by si všichni zůčastnění áli, ale když miluješ hory, užiješ si ježdění za jakýchkoli podmínek. Což bylo jasně vidět na kemperech, který se hecovali a posouvali hranice jakoby se nechumelilo a že se nechumelilo. Díky za každého jako je Pepa, kdo v dnešní době realizuje tyhle radosti pro nadšence do freestylu !!

Radek Sieber fotograf:
K mé zimě již několik let neodmyslitelně patří Freestyle campy pod záštitou Parks.cz, které se konají na jednom z nejkrásnějších míst v Krkonoších, na Moravské boudě. Na vrcholcích Krkonoš u polských hranic najdete pár nadšenců, kteří na přírodním sněhu staví každý rok snowpark a snaží se rozšiřovat řady riders výukou ježdění a základů freestylu. Bez ohledu na to kolik vám je, tady vás naučí jezdit, skákat i jibbovat. Freestyle campy jsou unikátní svou atmosférou, kvůli které se sem vracím rok co rok. Kombinace skvělých coachů, nádherné přírody a vyladěného snowparku dáva skvělý základ pro progress, který tu kempeři vždy udělají. Je úžasné sledovat, jak kempeři rostou a zlepšují se. V průběhu kempu děláme samozřejmě foto a video coachingy, abychom mohli porovnávat progress a co nejlépe kemperům ukazovat co zlepšit. Moravská a její okolí je neuvěřitelně fotogenické místo, což je další důvod proč sem tak rád jezdím fotit. V průběhu dne nafotím kempery a občas vyhecujeme photo session s coachema. Freestyle kempy jsou pro mě ideální způsob jak trávit čas na horách, jezdit a fotit.

Míša Sovová – SNB kemperka:
Freestyle Camp znám od svých super kamarádů, kteří na něj jezdí už třetím rokem a plánují v tom i nadále pokračovat. (Dráždil Jan – speciálně pro Króču, Caballero a oholený obočí). Letošní rok byl můj první. Na Moravskou jsem měla jet už rok nazpět, ale neučinila jsem tak a teď toho budu asi doživotně litovat, haha.
  Od začátku panovala neskutečně pozitivní a příjemná atmosféra, seznamování nám nedělalo žádný problém. Myslím, že jsme si všichni, od nejmladších jedinců až po ty nejstarší, padli do noty. Už v den příjezdu, jsme šli otestovat, jak na tom jsme a přibližně se rozdělili do skupin dle naší úrovně. Už od prvopočátku jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací – o stylu jízdy, o postavení těla, o prkně a vázání a spoustu dalších věcech. Protáhli jsme se, lehce se rozjezdili a začali se natáčet, abychom věděli, kde nejčastěji při jízdě chybujeme. Pak už nás čekala jen výborná večeře a skupinový video coaching, kde jsme se sami sebe pozorovali a hledali naše chyby. 
  Další dny jsme se společně více stmelovali, soustředili se na naše slabé stránky a ze všeho nejčastěji jsme se učili nové triky ve snowparku na railech a bednách. I přesto, že z technických důvodů a přírodních vlivů nebyla tento rok otevřena horní část parku, jsme se rozumně prostřídali a vyřádili na části spodní. Seznámila jsem se také se spoustou nových lidí, kteří se mezi sebou hecovali do věcí, které by jen tak nezkusily. A o tom to taky je. Hrozně vám za to děkuji! 
  Během večerních videocoachingů se dostalo také na odměňování největších pokroků, což byla i super motivace do dalšího progressu. Nějakou super cenu od Horsefeathers nebo originálních MOU dostal snad každý, protože se sešla neuvěřitelně šikovná parta a pokroků bylo opravdu hodně :). Moc a moc děkujeme! 
  Třešničkou na dortu tohoto kempu jsou Coachové. To je banda pozitivně naladěných kluků, kteří jsou na horách jako doma. Jsou nápomocní, cílevědomí, hodní, trpěliví, vtipní… Takhle bych mohla pokračovat až do zítra. To, co na prkně dokážou, je neskutečné. A triky nebo rady, co nám dokážou předat, resp. nás naučit je občas až neuvěřitelné. Každý z nich je něčím odlišný, ale všichni směřují ke stejnému cíli, a od toho se taky odráží celá vize a průběh kempu. Jedním slovem to bylo vážně SKVĚLÝ! A za to vám patří obrovský dík! Příští rok se vidíme znova, bando!

A jestli zrovna i TY váháš, zda jet, tak si hlídej přihlášku a informace, ať to neprošvihneš, byla by to škoda. Peace & Love, Miška

PS: Smrtelnej víc, jsi víc, než si myslíš.

Týna Srpová SKI kemperka:
Takže kde začít. Tento kemp mi doporučila moje kamarádka Anička, která na něj jezdí už několikátým rokem a miluje ho. Na začátku před tím, než jsme měli jet, jsem se fakt bála. Že mi to vůbec nepůjde a byla jsem z toho vyděšená. Ale úplně zbytečně. Byl to jeden z mých nejlepších zážitků v životě. Když jsem přijela, tak jsem neuměla jezdit na bedničkách ani na railech, ani na ničem jiném. Za ten týden jsem udělala neuvěřitelný pokrok. Hrozně jsem se zlepšila a to jsem jezdila celý týden na lyžích. Snowboard jsem si chtěla půjčit, ale když jsem zjistila, co všechno se dá jezdit na lyžích, tak jsem se na to hned vykašlala. Největší díky patří Króčovi, kterej tam jezdil jako jedinej kouč na lyžích. Točil nás a večer jsme si videa pouštěli a ukazovali si chyby a co se dá zlepšit. Všichni koučové točili vždy svoji skupinku lidí, kterou měli na starost. Pomáhá to a hlavně má pak člověk spostu vzpomínek. Také nás celý týden fotili. Všichni jsou tam úžasní. Pomůžou v ježdění, když někdo cokoliv neví, stačí říct a všichni poradí. Umí neuvěřitelně moc namotivovat a naučit spoustu nových věcí. Potkala jsem tam moc super lidí a koučů ! Příští rok tam chci jet urcitě znova !!! A hlavně tenhle kemp chci moc doporučit. Určitě neváhejte a jeďte, protože to opravdu stojí za to. A taky chci za všechno moc poděkovat všem koučům hlavně Króčovi, Pepovi a taky lidem, co tam byli !!! 

Tomáš Kroczek – SKI coach:
Koučovat na kemp na Moravský boudě jezdím už několik let a vždycky se na to hrozně těším. Už tradičně se mi sešla super parta lyžařů, kdy jsme to měli tak půl na půl mezi začátečníkama a pokročilýma a všichni se zas hrozně zlepšili a hlavně bylo vidět, že je to prostě baví – a to pak zákonitě baví i mě. Bohužel byl park letos trochu omezenej jen ke spodnímu vleku, ale i tak jsme se s tim vypořádali uplně v pohodě, protože Joseph připravil několik překážek různejch obtížnosti, což je na kemp naprosto ideální. Prostě super tejden se super lidma na horách, kde jsem doma. Díky všem, těším se na další rok a doufám, že se uvidíme se starýma i novýma tvářema!

Jak šel čas aneb luxusní a velmi obsáhlá fotogalerka od Radka Siebera:

Reporty z kempů

FREESTYLE KEMP 2024!

03.04.2024

FREESTYLE KEMP 2024!

Report z letošního ročníku freestyle kempu je tady! A s ním i pár slov účastníků a hlavně hromada fotek od Dominika a Radka :) Vančus ...více

Report: Freestyle kemp 2023!

15.05.2023

Report: Freestyle kemp 2023!

FOTO report z letošního ročníku kempu je konečně tady! a s ním pár slov a hlavně hromada fotek :) Tomáš Kašpi Kašpárek - pan snb ...více

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers