Letní BIGSHOCK! ADRENALIN kemp 2012 - public

Po divokých zimních kempech a menší pauze proběhla na konci června 2012 (22 - 26.6.2012) další z akcí z dílny Josepha Nováka a to Letní BIGSHOCK! ADRENALIN kemp 2012 vol.1.  Tentokrát jsme se všichni potkali nedaleko od Liberce v kempu Černá Louže. Jak už je patrné z názvu, na tomhle kempu by se člověk sněhu nedořezal, ale o zábavu a huntování těla všemi způsoby nebyla rozhodně nouze. Tahle lokalita byla i letos vybrána z důvodu výborné dostupnosti do míst, využívaných k rozmanitým aktivitám, které pro všechny Joseph s kolektivem připravili. Hned v pátek po příjezdu „realizačního teamu“ (:D) jsme během večera prubli kemperům jednu menší skálu na lezení. Všechno se zdálo být v pořádku a připraveno, takže jsme ještě navrch stihli odjet do nedaleké Stráže pod Ralskem k místnímu vodnímu vleku a i tam očíhnout situaci pro kempery, kteří se kromě lezení po skalách mohli těšit na to, že si druhý den vyzkoušejí jezdit na wakeboardu. I realizační team si zablbnul na wakeboardu, ale ne na dlouho, protože nás čekalo uvítání přijíždějících kemperů v Černé louži. A jak jinak se po setmění vítá, než pořádnou grilovačkou a welcome party, která proběhla tak trochu v mexickém stylu především co se drinků týče.

Ondra na wakeboardu Slańování ze skály

Všichni první noc přežili a ráno spořádaně vstali do slunného dne. Za to je čekala pořádná snídaně a kupa energie v tyčinkách, bonbonech a energy drincích BIG SHOCK!, které měli účastníci kempu stále k dispozici. První aktivitou bylo zdolání již jmenovaného lehčího levelu skály, na které byla i názorná instruktáž všeho okolo ať už se jednalo o lana, upevnění sedáků, karabin, hledání chytů nebo jištění a bezpečnosti. Skála měla jenom jedno dost nepříjemné místo především tedy pro mužské osazenstvo kempu z hlediska pohodlnosti a vlastně i pro ženské osazenstvo z hlediska strachu. Všichni si pomáhali a hlavně se pořádně hecovali v překonání téhle překážky v cestě vzhůru, takže i po těžkých začátcích s lezením, na vrcholu tohohle balvanu můžete najít památeční podpisy do poslední čárky. Po dlouhém chillu v lese u skály jsme se všichni sebrali a přesunuli se opět do Stráže. Mimochodem učení jízdy na wakeboardu a především startu na vleku je výborným prostředkem k naprostému unavení a vymáchání kemperů. Touhle cestou děkujeme všem vlekařům ze Stráže za trpělivost. Nutno podotknout, že jsme byli všichni značně unavení a tak se večer nesl pouze v duchu grillování a lehkého doplňování tekutin. Jedna věc na tom byla vážně k pláči a to ze dvou důvodů. Ten večer ve stejném kempu slavila jakousi „pozdní“ maturitu skupina „studentíků“ o věkovém průměru tak kolem 35 let. Takovou party, jakou předvedli oni, nás ten večer strčili tak hluboko do kapsy, že jsme se styděli. Na druhou stranu se většina z nás při představě našich rodičů, převlečených za hippies v nejlepších letech a v takovém hellu, propadala zase hluboko do země. Jako poslední novou aktivitou byl Paintball, který jsme odjeli hrát do nedalekého lesa.

Vodní vlek ve Stráži

Jako aktivita nic překvapujícího ani nového, ovšem to by nebyl Joseph, aby kempery neuvrtal do čelení nové neznámé situaci a to tím, že do hracího teamu nasadil dva bývalé vojáky z povolání. Jak to tak bývá, když nedáte psovi dlouho najíst, tak má potom „fakt velkej hlad“. A to platilo i tady. Málokomu se tak rozzáří oči, jako když dáte bývalému vojákovi do ruky zbraň, byť jen paintballovou. Tímhle stoupl adrenalin asi tak o 100%. Strhla se nemilosrdná barevná řežba, ze které jsme si všichni odnesli spoustu nových „mateřských“ znamének o velikosti paintballové kuličky.
Víkend to byl vážně našlápnutý, a tak jsme byli nuceni rozdělit se závěrem na dvě skupiny. Jenda se vydala čelit o něco vyššímu levelu lezení po skalách a druhá wakovat do Stráže. Kolem osmé večerní jsme se všichni řádně vyřízení celým víkendem rozloučili a tím ukončili celý adrenalinový kemp.
Za všechny účastníky kempu bych chtěla poděkovat skvělému počasí za to, že nás podpořilo azurem, hlavnímu partnerovi  Big Shock za nekonečný přísun energie, celému personálu kempu Černá Louže u Liberce, Chemikovi za fotodokumentaci kempu, vlekařům ve Stráži pod Ralskem a především Josephovi za pořádání celého kempu. Speciálně děkuji Josephovi ještě já osobně za možnost splnit zde povinnou školní praxi.

Martina Šípková.

 

 Fotogalerie z adrenalin kempu 2012:

Reporty z kempů

Report: Freestyle kemp 2023!

15.05.2023

Report: Freestyle kemp 2023!

FOTO report z letošního ročníku kempu je konečně tady! a s ním pár slov a hlavně hromada fotek :) Tomáš Kašpi Kašpárek - pan snb ...více

Report: Freestyle Kemp 2022

13.05.2022

Report: Freestyle Kemp 2022

Konečne tu máme kratší reportík a obrovskou fotogalerii z pohledu našeho dvorního fotografa Radka Siebra.... Po nucené covidové odmlce se opět na konci března uskutečnil ...více

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers