Adrenalin kemp 2014 - vol.2 / Adapťák ZŠ Kunratice - šesťáci

 

Adaptační výjezd 6. ročníku - zápis od p. učitele Michala:

Druhý týden v září se žáci 6. ročníku zúčastnili adaptačního kurzu, který proběhl v Jiřetíně pod Jedlovou. Ocitli se společně se svými učiteli v lůnu krásné přírody Lužických hor a dýchla na ně i historie zdejšího kraje. Kroky šesťáků po místních cestách stejně jako pohyb kupců v minulosti střežil hrad Tolštejn, po zdolání 123 schodů na vrchol rozhledny Jedlová se naskýtal úchvatný výhled až do Saska.
    
V tábořišti NETOPÝR našli účastníci adaptačního kurzu bezpečný azyl, pestrou a vyváženou stravu. Seznámili se zde i se sousedy zvířátky: kachnami, husami, králíky, holuby, andulkami, poníkem a fretkou Fredym. V průběhu adaptačního kurzu se formovaly nové třídní kolektivy, žáci navazovali nové přátelské vazby a upevňovali stará přátelství, učili se spolupracovat, pomáhat si, překonávat vlastní strach.

Všichni určitě nezapomenou na instruktory z týmu PARKS (Pepu, Tomáše, Króču a Balcka), kteří připravili celý denní i večerní program včetně adrenalinových aktivit: Vytažení do výšky 15 m a následné zhoupnutí se, sjetí na koloběžkách z vrchu Jedlová po klikatých cestách na strmém úbočí hory, horolezeckou stěnu, zdolání překážek ve výšce 5-7 m v lanovém centru na Jedlové vyžadovaly nejen odvahu, sílu a pružnost svalů, koordinaci pohybů a respekt a rozvážnost, ale staly se i výzvou a mnozí při jejich absolvování překonali sami sebe. Velmi oblíbená pak byla zejména večerní projekce krásných fotek a záběrů zaznamenaných v průběhu každého dne, při jejichž promítání jsme si společně užili spoustu legrace.

  Šesťáci zdatně kráčeli ve stopách dávných obyvatel zdejšího kraje a museli také každodenně překonávat obtížné životní situace, nástrahy a výzvy místních hor a lesů. A obstáli! Přesvědčit se už můžete sami díky videu a velmi obsáhlé fotogalerii. Přejeme příjemnou podívanou.

 

VIDEO od Honzy Balcara:

ADRENALIN KEMP - září 2014 / ZŠ Kunratice - šesťáci from PARKS.cz on Vimeo.

 

Fotogalerie od Toma a Kroči:

Reporty z kempů

Report: FREESTYLE KEMP 2019 JUNIOR vol.2

17.04.2019

Report: FREESTYLE KEMP 2019 JUNIOR vol.2

Snowboardová Máma Verča: Moje zvíře (rozuměj 4-letý syn Barnabáš) se prohání na vrcholcích Krkonoš už od miminka, letos začal jezdit na snowboardu a protože to ...více

Report: FREESTYLE KEMP JUNIOR 2019  vol.1

07.04.2019

Report: FREESTYLE KEMP JUNIOR 2019 vol.1

Již 10.ročník! Freestyle kempů by Parks.cz v Buff Parku Moravská Bouda proběhl za podpory Moravské Boudy, Horsefeathers, MOU, Led Lenser, Pitcha goggles. Pojďme se nyní ...více

Sponzoři
Big Shock Led Lenser Hudy Kladno Air Hole OX Skis GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers