Adrenalin kemp 2014 - vol.2 / Adapťák ZŠ Kunratice - šesťáci

 

Adaptační výjezd 6. ročníku - zápis od p. učitele Michala:

Druhý týden v září se žáci 6. ročníku zúčastnili adaptačního kurzu, který proběhl v Jiřetíně pod Jedlovou. Ocitli se společně se svými učiteli v lůnu krásné přírody Lužických hor a dýchla na ně i historie zdejšího kraje. Kroky šesťáků po místních cestách stejně jako pohyb kupců v minulosti střežil hrad Tolštejn, po zdolání 123 schodů na vrchol rozhledny Jedlová se naskýtal úchvatný výhled až do Saska.
    
V tábořišti NETOPÝR našli účastníci adaptačního kurzu bezpečný azyl, pestrou a vyváženou stravu. Seznámili se zde i se sousedy zvířátky: kachnami, husami, králíky, holuby, andulkami, poníkem a fretkou Fredym. V průběhu adaptačního kurzu se formovaly nové třídní kolektivy, žáci navazovali nové přátelské vazby a upevňovali stará přátelství, učili se spolupracovat, pomáhat si, překonávat vlastní strach.

Všichni určitě nezapomenou na instruktory z týmu PARKS (Pepu, Tomáše, Króču a Balcka), kteří připravili celý denní i večerní program včetně adrenalinových aktivit: Vytažení do výšky 15 m a následné zhoupnutí se, sjetí na koloběžkách z vrchu Jedlová po klikatých cestách na strmém úbočí hory, horolezeckou stěnu, zdolání překážek ve výšce 5-7 m v lanovém centru na Jedlové vyžadovaly nejen odvahu, sílu a pružnost svalů, koordinaci pohybů a respekt a rozvážnost, ale staly se i výzvou a mnozí při jejich absolvování překonali sami sebe. Velmi oblíbená pak byla zejména večerní projekce krásných fotek a záběrů zaznamenaných v průběhu každého dne, při jejichž promítání jsme si společně užili spoustu legrace.

  Šesťáci zdatně kráčeli ve stopách dávných obyvatel zdejšího kraje a museli také každodenně překonávat obtížné životní situace, nástrahy a výzvy místních hor a lesů. A obstáli! Přesvědčit se už můžete sami díky videu a velmi obsáhlé fotogalerii. Přejeme příjemnou podívanou.

 

VIDEO od Honzy Balcara:

ADRENALIN KEMP - září 2014 / ZŠ Kunratice - šesťáci from PARKS.cz on Vimeo.

 

Fotogalerie od Toma a Kroči:

Reporty z kempů

Report: Freestyle kemp 2023!

15.05.2023

Report: Freestyle kemp 2023!

FOTO report z letošního ročníku kempu je konečně tady! a s ním pár slov a hlavně hromada fotek :) Tomáš Kašpi Kašpárek - pan snb ...více

Report: Freestyle Kemp 2022

13.05.2022

Report: Freestyle Kemp 2022

Konečne tu máme kratší reportík a obrovskou fotogalerii z pohledu našeho dvorního fotografa Radka Siebra.... Po nucené covidové odmlce se opět na konci března uskutečnil ...více

Sponzoři
Big Shock Led Lenser GoPro Eletric Titan Multiplast horsefeathers